overené zákazníkmi

 
 
 

Facebook

 
 
 
Totemsro.sk > Overené zákazníkmi
 

Overené zákazníkmi

Overené zákazníkmi je nová služba Heureky, ktorá zaisťuje nezávislé hodnotenie obchodov iba od reálnych zákazníkov a tým dáva nakupujúcim informáciu o tom, aké kvalitné sú služby daného obchodu. 

Heureka.sk je služba, ktorá ide za hranice doterajších porovnávačov cien, katalógov obchodov alebo magazínov o spotrebnom tovare. Jej cieľom je skĺbiť všetky tieto zdroje na jedno miesto a poradiť používateľovi už od začiatku jeho nákupného rozhodovania predovšetkým čo si kúpiť a kde si to kúpiť. Certifikát "Overené zákazníkmi" rieši otázku "kde si produkt kúpiť a neprehlúpiť".

Aby Heureka.sk dokázala odporučiť najlepší obchod, musí zvážiť oveľa viac aspektov, než iba cenu. Kvôli odbúraniu strachu z online nakupovania a pre zamedzenie zlých skúseností musí zohľadňovať predovšetkým kvalitu služieb obchodu (od prehľadnosti stránok, uvádzania kompletnej informácie o cene, dodacej lehoty, riešenia reklamácií, ...).

Prečo vzniklo Overené zákazníkmi? 

Na internete existuje veľa služieb, ktoré sa pokúšajú o hodnotenie obchodov. Bohužiaľ ani jedna z nich nepamätá na to, že hodnotiť obchod by mali predovšetkým samotní zákazníci toho obchodu. Tým, že hodnotenie býva otvorené, môžu svoj obchod hodnotiť sami majitelia (samozrejme pozitívne) alebo naopak konkurencia (samozrejme negatívne). Z takého hodnotenia sa stáva nepoužiteľný aspekt pre rozhodovanie, v ktorom obchode nakúpiť.

Druhým dôvodom, prečo takéto hodnotenie býva nepoužiteľné, je fakt, že zákazníci, ktorí v obchode bez problému nakúpili a so službami obchodu sú spokojní, nemajú príliš dôvod vyhľadávať podobné hodnotiace služby. Tam sa naopak najviac ozývajú ľudia, ktorí boli s niečim nespokojní. A to opäť nemôže mať príliš vysokú vypovedajúcu hodnotu.

Práve preto prichádza Heureka.sk s nezávislou službou Overené zákazníkmi.

Ako funguje Overené zákazníkmi?

Overené zákazníkmi sa pýta iba zákazníkov, ktorí v obchode nakúpili. Robí to zasielaním dotazníku 10 dní (lehotu je možné zmeniť pre každý obchod podľa povahy tovaru) po nákupe. Cieľom je získať objektívny a overený názor na kvalitu obchodu, ktorý dá vyniknúť kvalite a minimalizuje falošné hodnotenia.

Aké výhody Overené zákazníkmi prináša?

  • Obchod získa cennú spätnú väzbu od zákazníkov. Dotazník odpovie, ako sú ľudia spokojní s nákupom a čo by navrhli v obchode zlepšiť.
  • Keď bude relevantný počet zákazníkov hodnotiť kladne, obchod získa certifikát Overené zákazníkmi, ktorý sa objaví na Heureke a obchod si ho môže umiestniť na svoje stránky.
  • Heureka.sk v zoraďovaní zvýhodňuje obchody, ktoré majú certifikáciu.
  • Heureka.sk na základe výsledkov dotazníku bude vyhlasovať obchod mesiaca a roku.