condor - impregnácia pre bavlnené stany (parafínová emulzia)

 
 
 

Facebook

 
 
 
Vybavenie tábora > Ostatné > CONDOR - Impregnácia pre bavlnené stany (parafínová emulzia)
 

CONDOR - Impregnácia pre bavlnené stany (parafínová emulzia)

 
115
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
Na sklade:10
Vaša cenaVaša cena: 16,50 €
Páči sa mi to
 

Popis

Impregnácia pre bavlnené stany - parafínová emulzia - impregnačný roztok pre bavlnené látky, balkónové bavlnené markízy - parafínová emulzia 1 liter.
 
Roztok sa riedi vodou v pomere 1:10 až 1:15 . Natiera sa štetcom na vonkajšiu stranu napnutého stanu.
 
Preventívna impregnácia
1x náter cca za 3 roky (predlžuje aj životnosť stanovej plachty).
 
Nová impregnácia
2x náter, druhý nanášať až po zaschnutí prvého náteru.
 
Impregnácia je funkčná až po riadnom zaschnutí. Neaplikovať postrekom (impregnácia zostane len na povrchu s krátkou životnosťou, nevsiakne do stanovej plachty).
 
Impregnácia sa nezaraďuje medzi nebezpečné látky. Nejedná sa o nebezpečný prípravok podľa RID, ADR, ADNR, IMDG, IATA - DGR.
 
Výdatnosť
1 liter impregnácie vystačí na cca 15 - 30 m2 stanovky (stanovej plachty). Záleží na type stanovky, v akom je stave, či sú v nej ešte nejaké zvyšky predchádzajúcej impregnácie a pod.
 
Túto impregnáciu možno použiť na bavlnené materiály, aj na zmes BA / PES a tiež na stanovku z ľanu.
 
Upozornenie!!!
Impregnácia je vhodná len na prírodný materiál. Nie je vhodná na "umelé" materiály (napr. polyester). Látky z "umeliny" - na to, aby boli nepremokavé - majú záter, zjednodušene povedané nanesený igelit väčšinou len z rubu látky, niekedy aj z oboch strán tkaniny. Pokiaľ tento záter začína byť nefunkčný, potom je akákoľvek impregnácia len núdzovým krátkodobým riešením.
 
Nezapácha impregnácia?
Impregnácia má svoju slabú špecifickú vôňu, nie je to ale nijak výrazný a nepríjemný pach, kvôli ktorému by sa stanovka nedala ihneď používať. Pri aplikácii vo vonkajších priestoroch tento zápach ani neucítite. 
 
Aplikácia impregnácie
Impregnáciu odporúčame aplikovať natieraním priamo na látku, napr. štetctom. Nedoporúčame impregnáciu aplikovať rozprašovaním, nakoľko týmto spôsobom sa impregnácia nedostane poriadne do látky (nevsiakne). 
 
 
 
 
Produkty v akcii