ostrov - maják uctívaču ginga - bratrstvo ztraceného talismanu

 
 
 

Facebook

 
 
 
Totemsro.sk > Literatúra, sprievodcovia > Knihy na voľný čas > OSTROV - Maják uctívaču ginga - Bratrstvo ztraceného talismanu
 
Appka Totem

 

 
 

OSTROV - Maják uctívaču ginga - Bratrstvo ztraceného talismanu

887
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Vypredané
Na sklade:0
Vaša cenaVaša cena: 8,20 €
Páči sa mi to
 

Popis

Maják Uctívaču ginga je už tretia kniha v poradí, ktorá sa podrobnejšie zaoberá tematikou uctievačov ginga. Dej začína v Stínadlech, kde pátra Franta Hurych po vontskom kuriérovi, ktorý nedoručil posolstvo. Tento príbeh sa stal už veľmi dávno a Franta sa o ňom dozvedel z oznamovateľa Vontov. Fero sa dostane až k starej veži pripomínajúcej maják na kraji Stínadiel. Pozrie sa dnu a nájde tam veľkú sviečku, v ktorej neskôr Cyril Kasko spozná sviecu uctievačov.

Cez prázdniny sa Franta tradične vyberie na výpravu do Mlázovic ku svojim kamarátom Tomovi a Kukovi. O osud dávneho kuriéra sa však začínajú zaujímať nebezpeční ľudia v Sínadlach. Okolo tohto príbehu kolujú rôzne historky a tiež aj to, že kuriér Veľkého Vonta Gabriela ukradol peniaze a vontský poklad. Títo traja kamaráti sa snažia záhadu objasniť a vlastne aj ospravedlniť kuriéra. V celku úspešne (s pomocou Katky a po Kukovej návšteve Stínadiel) pátrajú a dostanú sa na stopu, kde by poklad mohol byť. Kuko si totiž v Prahe pri návšteve starožitníctva prezeral model majáku a našiel v ňom básničku, ktorá im prezradila ďalšiu cestu.

Vydajú sa preto pátrať vlakom, ale na opustenom táborisku niekto ukradne Tomovi batoh. Hoci si mysleli, že celú akciu utajili, niekto o nich vie. Náhodou sa im podarí objaviť miesto, ktoré pripomína maják, kde by mal byť poklad ukrytý. Nájdu však "Jangin" - jantár, v ktorom je Gingo - jantárové Gingo. Nebol to teda zlatý poklad, ale pre uctievača ginga cenu mal. Od miestnych obyvateľov sa dozvedia osud Kuriéra. V skutočnosti mal predať balíček od Gabriela. V obchode ale zistil, že sa jedná o "Jangin" a ako uctievač ginga ho nepredal a utiekol zo Stínadiel. V opustenej časti krajiny sa venoval speleológii a netopierom a vybudoval trampskú osadu. Na utajenie používal severskú prezývku a preto tiež vznikli neskôr rôzne verzie príbehu. Ku koncu chlapci zistia, že zlodej bol Fara. Ukradol batoh, pretože si myslel, že v ňom je poklad. Neskôr usporiadal aj druhý útok, ale "Jangin" nenašiel, pretože hľadal zlato.

Tento román je treťou časťou samostatnej trilógie Svätopluka Hrnčířa o Uctievačoch ginga. Dejovo nadväzuje na Ostrov uctievačov ginga a Poklad uctievačov ginga. Knižne bol vydaný len raz, v nakladateľstve Ostrov, v edícii diaľky ako zväzok číslo 8. Na konci tejto knihy je uvedený stručný prehľad života a diela autora. Obálku aj ilustrácie vnútri knihy namaľoval Marko Čermák.


 

 

 
 
 
 
Produkty v akcii
43